Pazar, Şubat 01, 2009

Ufak dokunuşlar, büyük mutluluklar... Pembe, mavi rüyalar....Kırmızı düşler...

Herşey oğluma güzel bir çelenk almak istememle başladı. Kendi zevkime göre bulamadım. Sonra o koca göbekli halimle oturup kendim yapmaya karar verdim. Yaptım.Kına sepetini yapmış olan ben elbette oğlunun şeker sepetlerini de yapabilecektim. Yaptım da. Onların fotoğraflarını da buldum siteme koymak için. O günlerin heyecanına geri döndüm bu sayede. Ne güzel heyecandı.... Neyse bu gördüğünüz pembiş sepetler ve diğerleri Zeynep için yaptıklarım. En son çalışmalarım yani. Her yapışımda biraz daha iyi oluyorum galiba. Oğluma yaptıklarım ne kadar acemiceymiş. Ama en güzeli hala onlar bana göre. Yapılışları o kadar kolay ki. Sevdiklerinize sizde yapabilirsiniz. Fotoğrafları bolca tuttum inceleyebilin diye. Kafamın içinde daha onlarca fikir var. Yaptıkça onlarıda koyacağım. Sırada Ahu'nun kızının sepet ve çelengi var. Bakalım neler yapabileceğiz. Hani ingilizcede bir deyim vardır 'Limit is the sky'. Limitimiz gökyüzü. Benim gibi hayal edin ve sonra gerçekleştirin....Şimdiden kolay gelsin.

İki türlü sepet yaptım. Bir tanesi organzeden diğeri kristal tülden. Sepetlerin detaylı çekimleri Özlem'in makinasında kaldı. En kısa zamanda onları da koyacağım. Organze sepette yapma küçük çingene pembesi güller kullandım. Sepetin yanına ise kendim yaptığım organze gülleri koydum.
Çelenk için önce makremede çanta yapıında kullanılan halkaların üzerini ince sünger yada elyafla kapladım. Sonra kurdele ve kristal tül. Üzerine ne isterseniz yapıştırabilirsiniz. Ortasına koyduğum örme patiği bana hediye etmişlerdi. İçinde lavanta var. Çok güzel yakıştığını düşündüğüm için bunu koydum. Siz başka şeyde koyabilirsiniz.
Bu da altın yastığı. İki taraflı kullanılabiliyor. Fazla bir şey yazmama gerek yok sanırım. Fotoğraflarda herşey görülüyor zaten.

Bu da kızımın odasının nazar boncuğu. Çok şık duruyor bence kesin yapmalısınız. Erkek için daha yapmadım bakalım o nasıl olacak??
Şeker yastıklar....

Melek'in oğluna...
Bu da değişik bir kapı süslemesi. Ben ilk defa yaptım. Ama güzel duruyor...


Ne yazık ki çelengin son halini görüntüleyemedim. Bir kaç küçük işi kalmıştı bunu çektiğimde. Örneğin büyük kurdeleyi tam olarak çelenge tutturamamıştım daha.
Bu da içinin doldurulmasını bekleyen sepet. Ama biraz daha zamanımız var....

Sepetler yapım aşamasında...


Büyük Zeynep'in kına sepeti....

Bu da bir başkası....

Burada kullandığım çiçekleri ben yaptım. Ama siz yapma çiçekte kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok: